FSMA Calendar of Events

Please Note: This calendar is subject to change.

   District Maps

October 2017


Dates ComponentDistrict/StateEventLocationRatingsProgram/Schedule
September 23-October 21 Saturday-Saturday Vocal District 6 District 6 All-State Auditions Markham Woods MS and Seminole High School
October 7 Saturday Band District 18 All-State Auditions Paul Laurence Dunbar Middle School
October 12 Thursday Vocal District 2 All-State Auditions Bay High 9/19 - Chipley 9/21, 10/12
October 14 Saturday Band District 1 Marching Band MPA Tate High School Ratings Program/Schedule
October 16 Monday Vocal District 3 All-State Auditions Lincoln High School, Leon High School, St. Paul's
October 17 Tuesday Vocal District 11 All-State Auditions Riverview High School
October 17 Tuesday Vocal District 15 All-State Auditions Cypress Bay High School
October 17 Tuesday Vocal District 12 All-State Auditions Ridge Community HS
October 17 Tuesday Vocal District 1 All-State Auditions East Site - Niceville HS / West Site - Milton HS
October 17 Tuesday Vocal District 9 All-State Auditions Countryside HS
October 17 Tuesday Vocal District 14 All-State Auditions Alexander W. Dreyfoos Jr. School of the Arts
October 18 Wednesday Vocal District 10 OSCEOLA All-State Auditions MS&HS Celebration HS (MUS & SR), St. Cloud HS (VQ)
October 18 Wednesday Vocal District 13 All-State Auditions Vero Beach High School Freshman Center
October 19 Thursday Vocal District 18 All-State Auditions Cypress Lake High School For the Arts
October 21 Saturday Vocal District 8 All-State Testing Maynard Evans High School & Boone High School
October 21 Saturday Vocal District 4 All-State Auditions Lavilla School of the Arts
October 21 Saturday Vocal District 16 All-State Auditions Westminster Christian School
October 21 Saturday Vocal District 5 All-State Auditions Powell Middle School
October 21 Saturday Vocal District 10 BREVARD All-State Auditions MS&HS Astronaut HS (MUS & SR), Space Coast Jr/Sr (VQ)
October 21 Saturday Band District 10 Osceola Marching Band MPA (10 West) St. Cloud High School Program/Schedule
October 21 Saturday Band District 2 Marching MPA Arnold High School Ratings Program/Schedule
October 21 Saturday Band District 12 Marching Band MPA Denison Stadium Ratings Program/Schedule
October 21 Saturday Band District 14 Marching Band MPA Palm Beach Central High School Program/Schedule
October 21 Saturday Band District 15 Marching Band MPA Coral Springs High School Program/Schedule
October 23 Monday Vocal District 7 All-State Auditions Chamberlain High School
October 25 Wednesday Band District 14 All County Jazz Band Auditions Okeeheelee Middle School Ratings
October 27- 28 Friday-Saturday Vocal District 9 Solo and Ensemble PCCA at Gibbs HS
October 28 Saturday Orchestra District 7 Fall Solo & Ensemble MPA Barrington Middle School
October 28 Saturday Band District 16 Marching MPA Nathaniel Traz-Powell Stadium Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 6 Marching MPA Seminole High School Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 10 Brevard Marching Band MPA (10 East) Palm Bay High School Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 21 Marching Band MPA Bartram Trail High School Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 3 Marching Band MPA Gene Cox Stadium Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 13 Marching Band MPA Jensen Beach High School Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 11 Marching Band MPA Charlotte High School Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 18 Marching Band MPA Barron Collier High School Program/Schedule
October 28 Saturday Band District 4 Marching Band MPA Columbia High School Program/Schedule

© 2017 Florida School Music Association. For technical support, email web@flmusiced.org.